Sulík je naša nová Kleopatra z Turca

Autor: Peter Švec | 29.9.2011 o 11:51 | (upravené 3.10.2011 o 11:59) Karma článku: 8,92 | Prečítané:  2537x

Je zaujímavé sledovať ako sa vyvíja schvaľovanie eurovalu II. či III. či navýšenia jednotky, či o čom sa to vlastne rokuje, lebo je v tom už riadny guláš. Myslím však, že ak už Slovensko vstúpilo do EU a do menovej únie a profituje z členstva v týchto kluboch, čerpá eurofondy, malo by mať aj zodpovednosť k chybe, ktorá nastala pri vzniku Eura.

Chyba bola už na začiatku, lebo muselo byť jasné, že nie je možné dlhodobo udržať menu €, ak každá z krajín, ktoré používajú Euro, má rozdielne dane, prijmy, rôzne dlhové stropy, teda popravde žiadne stropy. Bolo otázkou času, kedy to začne škrípať. EU je pomalá v prijímaní rozhodnutí, ak všetko musia schváliť národné parlamenty osobitne a vždy sa nájde niekto kto začne ťažiť z toho, že si myslí niečo iné ako všetci ostatní. U nás to je naša hviezda Richard Sulík :o) Momentálne sa teší z mimoriadneho záujmu o neho, teda o jeho názory na euroval. Ale Sulík ani nemohol postupovať inak, chápem ho ako predsedu SAS, musel niečo robiť. Strane sa dlhodobo prepadajú preferencie, a on neznáša prirovnávania k ANO a podobným stranám na jedno použitie, preto musel po niečom skočiť a skočil po téme euroval a Grécko. A už to má aj svoje ovocie, o strane sa hovorí nie jen na Slovensku v každom médiu, ale už aj v zahraničí. Sulík bol hosťom v relácii Rakúskej televízii ORF, kde si ho chceli vypočuť na vlastné uši Rakúšani, ďalej ho hostila nemecká politická talkšou s moderátorkou Anne Will a ako píšú Hospodírske noviny o kritiku eurovalu sa následne podelí aj s čitateľmi nemeckého denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung či amerického Wall Street Journal, objaviť sa má aj v amerických televíziách CNBC či NBC Universal. Sulík sa teší z toľkého záujmu, ale po pravde médiá sa radi zaujímajú hlavne o rôzne bizardnosti, rôznych exotov viac ako o bežných ľudí, preto je aj vo svete preslávený Český prezident Klaus, ktorý rád na všetko odpovedá inak ako väčšina, teda vždy naopak a preto ho médiá žerú, no väčšina sa pri jeho slovách chytá za hlavu :o) A do takejto polohy sa podľa mňa dostal aj náš Sulík, začal so svojou stranou „čúrať proti vetru" a na vzdory všetkým ekonomickým ukazovateľom, hovoriť len o svojom pohlade.

Ťažko povedať ako to dopadne, ale myslím že lišiak Dzurinda mu dá návrh, ktorý sa nebude dať odmietnuť a poslušne zahlasujú v parlamente za schválenie eurovalu aj bez SMERu-SD. Čo teda dodať k Sulíkovi, aj na Slovensku sme mali svojho času jednu mediálnu hviezdu, tá ani nemusela oklamať narkomanov a dílerov či homosexuálov, aby sa dostala na prvé stránky novín, bola to Kleopatra z Turca, no dnes sa už o nej nehovorí a preto pán Sulík, aby sa aj po vašej sláve po Vás nezľahla zem a aby „nevyschli perá" novinárov, keď po ďalších voľbách „po Vás ani pes neštekne".

Nemyslím to tak drzo, len to dobre znie :o)

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?